DATECS jest wiodącym producentem w Europie i znaczącym na świecie rozwiązań ECR oraz POS.
Naszym celem jest, zmienić przyszłość POS poprzez oferowanie najnowocześniejszych produktów stworzonych przez nasz doświadczony zespół ekspertów i produkowanych w jak najwyższej jakości, czego potwierdzeniem jest wprowadzony system zarządzania jakością ISO/IEC 9001:2008 oraz ISO/IEC 27001:2013.
Z pasji do innowacji technologicznych i satysfakcji klientów zdobyliśmy serca wielu klientów na całym świecie.
 

Firma Datecs-Polska Sp. z o.o. została zarejestrowana w styczniu 2001 roku.

W pierwszym roku bardzo intensywnej działalności zostało przygotowanych kilka modeli kas fiskalnych, które uzyskały pozytywną decyzję Ministra Finansów. Produkty te pozwoliły firmie mocno zaistnieć oraz ugruntowały pozycję DATECS na rynku polskim.
Sprawdzone, konstruowane w oparciu o najlepsze światowe technologie produkty w konkurencyjnych cenach oraz potencjał firmy w postaci doświadczonej kadry połączony z ogólnopolską siecią dystrybucji, profesjonalnym serwisem i marketingiem stały się fundamentem sukcesu firmy Datecs-Polska Sp. z o.o.
 

Diamentowy partner

DATECS-POLSKA ze względu na dynamiczny rozwój jak również znaczącą pozycję wśród odbiorców firmy DATECS otrzymała tytuł Diamentowego Partnera firmy DATECS.

Autoryzacja

DATECS-POLSKA jest jedynym partnerem handlowym w Polsce oferującym produkty marki DATECS, czego poświadczeniem jest niniejszy certyfikat.


 

Nasza historia

 • 1990

  Początek istnienia firmy Datecs z siedzibą w Sofii, która została założona przez pracowników naukowych Instytutu Cybernetyki przy Bułgarskiej Akademii Nauk. W pierwszych latach działalności DATECS LTD. zajmował się przede wszystkim wsparciem i przygotowaniem znaków cyrylicy dla zastosowania w drukarkach laserowych oraz dla systemu MS WINDOWS.

 • 1993

  Od 1993 roku DATECS opracował technologię cyfrowego skanowania i opracowywania map. W latach 1993- 1998 DATECS przygotował elektroniczne mapy większości miast w Niemczech, Francji, Bułgarii i Tajlandii a także mapę rzeki Nil.

 • 1994

  Wprowadzenie do sprzedaży pierwszej kasy rejestrującej stworzonej przy współpracy z firmą SAMSUNG. DATECS rozpoczął sprzedaż urządzeń fiskalnych, POS, wag elektronicznych, wyświetlaczy, drukarek ESC/POS.

 • 1996

  Od 1996 roku DATECS rozpoczął produkcję elektronicznych urządzeń fiskalnych. Pierwszym wprowadzonym urządzeniem fiskalnym była kasa MP-500, której w ciągu zaledwie kilku lat sprzedano ponad 100.000 egzemplarzy w 11 krajach Europy.

 • 2001

  18.01.2001 roku został podpisany akt notarialny powołujący firmę DATECS-POLSKA Sp. z o.o., której celem było wprowadzenie i promowanie na polskim rynku rozwiązań technologicznych oferowanych przez firmę DATECS.

 • 2001

  26.10.2001 roku DATECS-POLSKA otrzymała pierwszą homologację Ministra Finansów dla kasy fiskalnej DATECS MP-500T uprawniającą do sprzedaży tego modelu na rynku polskim.

 • 2004

  DATECS-POLSKA wprowadziła do oferty produkty marki ZEBEX, które dzięki swej niezawodności i prostocie w obsłudze w niedługim czasie zyskały popularność wśród naszych odbiorców

 • 2005

  Dynamiczny rozwój DATECS-POLSKA spowodował, że 400 000–czną kasę wyprodukowaną przez DATECS sprzedano właśnie w Polsce.

 • 2006

  Rozpoczęcie sprzedaży najpopularniejszej dotychczas w Polsce kasy fiskalnej z serii MALUCH, modelu MALUCH BIS a także podpisanie umowy z firmą Yakudo Plus Sp. z o.o. o sprzedaży wag elektronicznych japońskiej marki DIGI.

 • 2007

  DATECS-POLSKA nawiązuje współpracę z hiszpańską firmą ICG i wprowadza do oferty innowacyjny system sprzedaży HioPOS dedykowany dla branży Horeca.

 • 2008

  Przez kilka lat działalności DATECS stał się największym dostawcą urządzeń fiskalnych we wschodniej i środkowej Europie. W roku 2008 DATECS wyprodukował urządzenie fiskalne o numerze 1 000 000.

 • 2009

  DATECS-POLSKA nawiązała współpracę z firmą SATO Polska Sp. z o.o., oferującą produkty japońskiej firmy SATO takie jak metkownice, drukarki etykiet termiczne i termotransferowe.

 • 2013

  DATECS-POLSKA wprowadziła na rynek pierwszą kasę fiskalną MALUCH E.KO z elektroniczną kopią paragonów oraz tekstowym menu, która w niedługim czasie zyskała dużą popularność wśród użytkowników, a jednocześnie wskazywała nowe trendy rozwoju urządzeń fiskalnych marki.

 • 2014

  Nawiązanie współpracy z firmą PAYMAX i wprowadzenie do oferty DATECS-POLSKA jednego z najnowocześniejszych systemów mPOS do rozliczania płatności bezgotówkowych.

 • 2014

  DATECS-POLSKA otrzymała tytuł Diamentowego Partnera firmy DATECS za umacnianie marki DATECS na polskim rynku poprzez prowadzenie efektywnej sprzedaży.

 • 2016

  DATECS wyprodukowało 2 000 000-wą kasę fiskalną, która trafiła do firmy z Kazachstanu, co potwierdza dynamiczny rozwój firmy DATECS i jej globalny zasięg.

 • 2017

  Produkty oferowane przez Datecs-Polska nagrodzone w konkursie INNOWACJE HANDLU 2017. Urządzenia marki SENOR dzięki swej wysokiej jakości zyskują uznanie ekspertów oraz naszych klientów. Laureatami konkursu został komputer POS SENOR V5e oraz tablet SENOR tPOS.

 • 2019

  Uzyskanie homologacji dla kas online z wysyłką paragonów do repozytorium. Wprowadzenie do sprzedaży nowej linii kas z serii WP.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Czytaj więcej ...