Pozwalają wygodnie segregować gotówkę z utargów i zabezpieczyć ją przed ewentualną kradzieżą. Szuflady kasowe to ważne wyposażenie sklepów, stacji benzynowych, punktów gastronomicznych i innych placówek handlowo-usługowych. Na rynku dostępne są skrytki współpracujące z różnymi typami kas fiskalnych oraz szuflady manualne przeznaczone do montażu bezpośrednio w ladzie. Poznaj ich zalety i wady oraz budowę. Przeczytaj artykuł i dobierz rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb.

Szuflady do kasy fiskalnej – zalety i wady

Chcesz usprawnić proces obsługi klienta? Szuflada na pieniądze pozwoli Ci uniknąć konieczności poszukiwania bezpiecznej przestrzeni na gotówkę pochodzącą z przeprowadzanych transakcji. Dzięki niej możesz przechowywać ją w jednym miejscu bez obaw, że zostanie skradziona.

Inwestycja w szuflady do kasy fiskalnej niesie za sobą wiele korzyści:

  • ochrona zgromadzonego kapitału – nowoczesne modele posiadają zaawansowane zabezpieczenia,

  • możliwość szybkiego posegregowania nominałów – wiele przegródek na banknoty i monety przyspiesza wydawanie reszty oraz późniejsze podliczanie utargów,

  • zwiększenie komfortu pracy – można je personalizować i dopasowywać do potrzeb,

  • zintegrowanie z wykorzystywanym urządzeniem i systemem fiskalnym – dzięki temu będzie otwierać się automatycznie po zatwierdzeniu paragonu lub za pomocą jednego przycisku na klawiaturze. To pozwala zaoszczędzić wiele czasu i skupić się na obsłudze kolejnego klienta lub na innych zawodowych obowiązkach.

Jedyną słabszą stroną szuflady na pieniądze jest to, że poszczególne modele nie współpracują z każdą kasą fiskalną. Wystarczy jednak podczas zakupu dokładnie sprawdzić parametry, aby uniknąć ewentualnych problemów. Datecs-Polska posiada w swojej ofercie rozwiązanie - przejściówkę KC-514 (https://www.datecs-polska.pl/oferta/urzadzenia-fiskalne/akcesoria-do-urzadzen-fiskalnych/301-kc-514-przejsciowka-do-podlaczenia-szuflady-datecs-z-kasa) pozwalającą dopasować szufladę do większości modeli kas fiskalnych dostępnych na rynku.

Jak zbudowana jest szuflada kasowa?

Jest to konstrukcja składająca się z mocnej obudowy metalowej i wnętrza podzielonego na komory (może posiadać także wymienną plastikową kasetkę). Szuflady do kasy fiskalnej różnią się wielkością, estetyką wykonania oraz liczbą przegród. Można w nich segregować i przechowywać monety oraz banknoty. Wiele placówek handlowych układa tutaj również kopie potwierdzeń za płatności dokonane kartą oraz wykorzystane kupony rabatowe i bony towarowe. Środki pieniężne są dobrze chronione przed dostępem niepowołanych osób, a jednocześnie zgromadzone w jednym miejscu, dlatego przypadkowo nie zaginą.

Nowoczesna szuflada kasowa może posiadać zamek i dopasowany do niego kluczyk lub specjalny przycisk zabezpieczający. Producenci coraz częściej dbają także o awaryjne otwieranie na wypadek problemów z systemem.

Jak dobrać szufladę do kasy fiskalnej?

Ważne, ab wybrana szuflada do kasy fiskalnej była komfortowa w użytkowaniu. Większe sklepy i punkty coraz częściej dopuszczają nie tylko płatności polskimi nominałami, ale także euro. W tym przypadku lepszy będzie większy model z wieloma przegrodami na duże ilości banknotów oraz wydruków z terminali płatniczych. Przydatne są liczne pojemniki (z regulowaniem pojemności) przeznaczone na bilon. Producenci i dystrybutorzy nierzadko umożliwiają modyfikację i wprowadzanie zmian, aby dopasować skrytkę do indywidualnych potrzeb.

Dobrze, gdy w zestawie znajdują się odpowiednie przejściówki pozwalające na podłączenie do różnego typu kas lub drukarek fiskalnych. Najczęściej stosowane złącza RJ.

Szuflady kasowe – krótki przegląd modeli

Polecamy szuflady kasowe przeznaczone do współpracy z urządzeniami fiskalnymi Datecs:

  • Datecs HS-170A Flip Top (https://www.datecs-polska.pl/oferta/szuflady-kasowe/hs-170a-flip-top) – model otwierany do góry, który można zamontować na krawędzi blatu lub lady. Ma stalową obudowę z wymienną kasetką na pieniądze (8 pojemników na bilon, 7 na banknoty i 1 dodatkowy np. na bony towarowe),

  • Datecs HS-240 B (https://www.datecs-polska.pl/oferta/szuflady-kasowe/hs-240b) – standardowa szuflada z trzema przegrodami na banknoty i pięcioma na bilon (możliwość regulacji pojemności) oraz trójpozycyjną stacyjką.

  • DATECS HS-330A (https://www.datecs-polska.pl/oferta/szuflady-kasowe/hs-330a) – szuflada  z pojemnikami na: 4 rodzaje banknotów, istnieje możliwość otwierania szuflady poprzez: impuls elektryczny z kasy, kluczykiem lub w trybie awaryjnym. 

  • DATECS HS-410A  (https://www.datecs-polska.pl/oferta/szuflady-kasowe/hs-410a) – szuflada z pojemnikami na: 5 rodzajów banknotów, 8 rodzajów bilonów. W standardowym wyposażeniu trójpozycyjny zamek oraz dwa kluczyki

Profesjonalne szuflady do kasy fiskalnej – sprawdź naszą ofertę!

Oferujemy szuflady do kasy fiskalnej marki Datecs Polska (https://www.datecs-polska.pl/oferta/szuflady-kasowe) wyróżniające się najwyższą trwałością, zaawansowanymi zabezpieczeniami oraz estetyką wykonania. Wśród nich znajdziesz rozwiązania dopasowane zarówno do pracy dużych marketów, jak i niewielkich sklepów osiedlowych, kiosków z prasą czy punktów usługowych obsługujących większą liczbę transakcji gotówkowych. Sprawdź!

Średnia ocena:  4.8
Na podstawie:  20 ocen
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Czytaj więcej ...