Waga etykująca

Czym są wagi etykietujące?

Na pierwszy rzut oka sprzęt ten przypomina klasyczne urządzenia wagowe i jak najbardziej służy przede wszystkim do ważenia. Tym, co wyróżnia wagi etykietujące, jest ich bardzo rozbudowana funkcjonalność.
 
Jedną z ważniejszych funkcji jest drukowanie etykiet. Naklejki mogą zawierać wiele informacji o zważonych produktach, np. nazwę, masę, cenę, aktualną datę czy termin przydatności do spożycia. Oprócz tego istnieje możliwość nadruku kodów kreskowych, które później ułatwiają obsługę klientów na stanowiskach kasowych.  
 

Gdzie najczęściej wykorzystuje się wagi etykietujące?

Z urządzeń tego typu najczęściej korzystają duże placówki handlowe, takie jak super- i hipermarkety czy dyskonty spożywcze. Szeroki wybór rodzajów wag etykietujących sprawia, że łatwo jest dopasować je do konkretnych potrzeb. Zalicza się do nich m.in. modele:
 
  • niewielkie, o stosunkowo prostej konstrukcji — idealne do małych sklepów, np. mięsnych, cukierni, piekarni itp.,
  • bardzo rozbudowane, z czytelnym wyświetlaczem — zazwyczaj wykorzystywane w sklepach wielkopowierzchniowych na obsługiwanych przez pracowników stoiskach wagowych,
  • stworzone z myślą o samoobsłudze, wyposażone w fizyczne klawisze dostępu lub duży ekran dotykowy — również popularne w większych placówkach handlowych, stosowane wszędzie tam, gdzie klient może samodzielnie ważyć produkty i oklejać je etykietami.
Oprócz tego wagi etykietujące nierzadko znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych oraz na magazynach. Funkcja nadruku różnych informacji na samoprzylepnych etykietach ułatwia znakowanie towaru.
 

Na co zwrócić uwagę, kupując wagę etykietującą?

Duża różnorodność dostępnych na rynku modeli tych urządzeń sprawia, że łatwo znaleźć sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb. Wagi etykietujące różnią się od siebie zarówno parametrami technicznymi, jak i funkcjami, których mogą być dosłownie dziesiątki. Ponieważ łatwo się w tym pogubić, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Kupując takie urządzenie, zwróć szczególną uwagę na:
 
  • zakres ważenia oraz jego dokładność,
  • system drukowania etykiet, w tym szybkość działania, rozdzielczość druku oraz rodzaj i koszt materiałów eksploatacyjnych,
  • jakość materiałów wykorzystanych do produkcji szalki wagowej oraz jej wielkość,
  • możliwość programowania własnych szablonów dla etykiet.
Jeśli masz duże potrzeby związane z etykietowaniem, sprawdź, jakie informacje będziesz mógł nanosić na naklejki. Zwróć także uwagę na prostotę obsługi podstawowych funkcji wagi, czyli np. tarowania. Na koniec upewnij się, że wybrane przez Ciebie urządzenie wagowe ma legalizację!
 
Pełną funkcjonalność wag kasowych uzyskasz, włączając je do systemu POS
Praktycznie każda waga etykietująca może być używana jako całkowicie samodzielny sprzęt. Jednak jej pełną funkcjonalność wykorzystasz wtedy, gdy podłączysz ją do systemu POS. Daje to m.in. dostęp do bazy towarów i ich cen. Urządzenie wagowe można także połączyć np. z czytnikiem kodów kreskowych.
 
Co więcej, w naszej ofercie znajdziesz modele z funkcją „Ruchomego sprzedawcy”, np. DIGI SM-320P. Jeśli pracownik ma na stoisku do dyspozycji kilka wag etykietujących, może korzystać z nich jednocześnie. Zbiorcze informacje o wszystkich zważonych kodach wydrukuje w postaci specjalnego kodu. Po jego zeskanowaniu dane automatycznie trafią do systemu fiskalnego!
 

Postaw na nowoczesne, niezawodne i funkcjonalne wagi etykietujące

Nowoczesne urządzenia wagowe z funkcją drukowania etykiet mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeśli Ty także chcesz z nich korzystać, postaw na nowoczesny sprzęt od sprawdzonego producenta. W ofercie DATECS-POLSKA znajdziesz wiele rodzajów wag etykietujących. Nasze modele są niezawodne, funkcjonalne, a w dodatku proste w obsłudze. Skontaktuj się z nami i zamów już dziś!
Średnia ocena:  4.6
Na podstawie:  13 ocen
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Czytaj więcej ...