Szuflady kasowe są to specjalizowane szuflady przeznaczone dla handlu. Służą do tymczasowego przechowywania środków pieniężnych pochodzących z rozliczeń między sprzedawcą a klientem. Dzięki zastosowaniu wewnątrz specjalnych wkładów  zawierających przegrody na bilon oraz banknoty, które służą do segregowania poszczególnych nominałów pieniędzy, znacznie skraca się czas związany z obsługą transakcji. Zazwyczaj szuflada kasowa w swojej kontrukcji posiada stacyjkę, która umożliwia zamknięcie szuflady, przez co stanowi ona jednocześnie zabezpieczenie zgromadzonych w niej środków pieniężnych przed dostępem osób nieuprawnionych.

Szuflady kasowe są otwierane automatycznie poprzez impuls elektryczny z urządzenia fiskalnego lub systemu do którego są podłączone. Dodatkowo stacyjka umożliwia awaryjne otwarcie szuflady, lub zakmnięcie szuflady tak, aby niemożliwe było otwarcie jej impulsem.

Ze względu na budowę szuflady kasowe DATECS dzielimy na:

  • małe,

  • średnie,

  • duże,

  • Flip-Top.


Szuflady małe charakteryzują się niewielkimi rozmiarami w graniach do 700 mm sumy długości 3 boków, posiadają plastkiowy wkład, zamocowany na stałe w szufladzie.
Szuflady średnie charakteryzują sie rozmiarami od 700 do 900 mm sumy długości 3 boków, posiadają wyjmowane wkłady oraz regulowane przegrody na bilon.
Szuflady duże charakteryzują sie rozmiarami powyżej 900 mm sumy długości 3 boków, posiadają wyjmowane wklady, regulowane przegrody na bilon.

Specyficzną odmianą szuflad kasowych są szuflady typu Flip-Top. Charakteryzują się tym, że zamykana podstawa szuflady jest mocowana na stałe do podłoża, natomiast wewnętrzny wkład jest wyjmowany oraz zamykany dodatkową pokrywą na kluczyk, co zwiększa bezpieczeńswto przed kradzieżą podczas przenoszenia utargu z punktu obsługi klieta do punktu rozliczeń.

Wszystkie dostępne w ofercie DATECS szuflady kasowe współpracują ze wszystkimi modelami urządzeń fiskalnych znajdujących się w naszej oferice (DATECS MALUCH E.KO, DATECS MALUCH PLUS, DATECS SEMI E.KO, DATECS SEMI PLUS) oraz specjalizowanym rozwiązaniem dla gastronomi i nie tylko HioPOS PLUS.

W ofercie firmy DATECS-POLSKA znajdują sie następujace szuflady (kliknij na wybrany model aby sprawdzić szczegóły):

Mała
Szuflada kasowa
DATECS HS-240B

Średnia
Szuflada kasowa
DATECS HS-330A

Duża
Szuflada kasowa
DATECS HS-410A

Flip-Top
Szuflada kasowa
DATECS HS-170A

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Czytaj więcej ...