Czytniki kodów kreskowych (marki Zebex) charakteryzują się wysoką jakością i precyzją wykonania, co sprawia, że praca z tego typu urządzeniem jest przyjemna. Duża skuteczność odczytu, maksymalnie minimalizuje czas potrzebny na odczyt kodu kreskowego, co sprawia, że znacząco wzrasta wydajność pracy użytkownika czytnika kodów kreskowych. 
Czytniki kodów kreskowych ze względu na budowę dzielimy na:


Czytniki kodów diodowe
- charakteryzują się szeroką wiązką podświetlenia kodu kreskowego powyżej 5 milimetrów, oraz wysoką prędkością odczytu rzędu 300 skanów na sekundę. Informacje o kiepskiej jakości diodowych czytników kodów kreskowychych i ich  problemach z odczytem kodów przy zastosowaniu obechych technologi są juz mitem. Niejednokrotnie czytnik diodowy nie odbiega swoimi możliwościami i parametrami od czytników laserowych, a czasami nawed je przewyższa.

Czytniki kodów laserowe - charakteryzują sie wąską wiązką skanowania około 1 mm szerokości. Światlo służącze do podświetlenia kodu kreskowego jest generowane przez diodę laserową w postaci punktu, następnie mechanicznie wiązk ta jest rozpraszana na linię widoczną podczas skanowania. Czytniki laserowe dzięki wiąskiej wiązce charakteryzują się dużą precyzją odczytu, to znaczy, że mając kilka kodów blisko siebie jesteśmy w stanie odczytać tylko wybrany kod.

Czytniki laserowe możemy podzielić również na:


Laserowe, jednoliniowe czytniki kodów kreskowych
charakteryzują się jedną linią do odczyty kodu krekowego. Wiązka lasera podczas odczytu musi zostać precyzyjnie wycelowana w kod kreskowy i przedciąć wszystkie jego linie, co powoduje, że wydłuża się czas skanowania kodów kreskowych.

Laserowe, wielokierunkowe czytniki kodów kreskowych
w  porównaniu do jednoliniowych mają wiele linii skanujących. Ilość linii skanujących uzależniona jest od modelu i w przypadku czytników kodów kreskowych marki ZEBEX może wynosić aż 30. Ponieważ czytniki te mają wiele linii skanujących użytkownik nie musi precyzyjnie wycelować jedną wiążką laseru w kod, wystarczy że umieści kod w polu odczytu.

Ze względu na sposób przesyłania danych czytniki kodów kreskowych dzielimy na:


Przewodowe czytniki kodów kreskowych
, charakteryzują się tym, że odczytane dane są przesylane z cvzytnika do urządzenia odbiorczego poprzez kabel komunikacyjny. W związku z tym czytniki tego typu mają dość niewielki zasięg dzialania, który ograniczony jest długością kabla.

Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych do przesyłania danych do urządzenia odbiorczego wykorzystuja techchnologie bezprzewodowe WiFi, Bluetooth. Zasięg działa tego typu czytnikow jest znqacznie większy, a czasami wręcz nieograniczony w przypadku czytników, które po utracie bezprzewodowej łączności magazynują sczytane kody we wbudowanej pamięci i przesylaja je po powrocie pole zasięgu komunikacji.

Ze względu na odczytywane kody kreskowe dzielimy czytniki na:


Czytniki kodów kreskowych 1D
odczytują standardowe kody kreskowe, które składają się z równolegle ułożonych względem siebie kresek. Kody tego typu są wykorzystywane w handlu detalicznym (znajdują się między innymi na produktach spożywczych, przemysłowych), oraz są stosowane w zakładach produkcyjnych (np. do oznaczania poszczególnych komponentów) i usługowych (np. firmy kurierskie).

Czytniki kodów kreskowych 2D
odczytują kody kreskowe dwuwymiarowe, które mogą się składać z punktów, dodatkowo mogą one być ograniczone np. kreskami, okręgami itp. w zależności od typu kodu kresowego. Dzięki zastosowaniu tego typu kodów kreskowych możemy zawrzeć dużo więcej informacji na niewielkiej powierzchni w stosunku do kodów jednoliniowych.

Czytniki kodów kreskowych marki ZEBEX współpracują ze wszystkimi kasami fiskalnymi marki DATECS (MALUCH E.KO, DATECS MALUCH PLUS, DATECS SEMI E.KO, DATECS SEMI PLUS) oraz specjalizowanym rozwiązaniem dla gastronomi i nie tylko HioPOS PLUS.

Wybierz właściwą grupę czytników dla swojego biznesu.
Diodowe
Laserowe
2D


Wielokierunkowe

Bezprzewodowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Czytaj więcej ...