Komputery POS, monitory dotykowe przemysłowe
 
 

Czym są systemy POS do sklepu i dla gastronomii?

Łatwiejsza praca i poprawa jakość obsługi klientów — m.in. to gwarantują nowoczesne systemy POS dla gastronomii i do sklepu. Czym są? To przede wszystkim wyspecjalizowane komputery, które, zależnie od wersji, mogą pełnić różnorodne funkcje. Wykorzystuje się je głównie do:
 
 • sprzedaży produktów poprzez kasę fiskalną,
 • drukowania paragonów,
 • obsługi płatności zbliżeniowych i kartami płatniczymi — np. mobilne terminale mPOS,
 • skanowania kodów kreskowych.
 • Oprócz tego odpowiednio przygotowane modele komputerów POS są wykorzystywane przez zakłady przemysłowe. Dotykowe monitory wraz ze specjalnym oprogramowaniem ułatwiają zarządzanie wieloma procesami biznesowymi.
 

Co składa się na system POS?

Zanim zdecydujesz się zainwestować w nowoczesny system POS do restauracji czy sklepu, powinieneś wiedzieć, co może się na niego składać. Do najważniejszych elementów należy zaliczyć:
 
 • komputery, zwykle z wbudowanymi monitorami dotykowymi — pełnią funkcję rozbudowanych terminali, umożliwiając m.in. obsługę fiskalną i wprowadzanie danych związanych ze sprzedażą,
 • dodatkowe urządzenia elektroniczne — to np. drukarki do paragonów, faktur i etykiet, skanery kodów kreskowych, wagi i wiele więcej,
 • oprogramowanie — kluczowy element systemów POS, odpowiedzialny za sprawną komunikację wszystkich urządzeń.
Oczywiście pamiętaj o tym, że wszystkie powyższe elementy należy dobrać pod kątem konkretnych potrzeb.
 

Czym kierować się przy wyborze komputerów POS?

Przed wdrożeniem do firmy nowoczesnych systemów POS powinieneś dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Przykładowo, w sklepach detalicznych zwykle najlepiej sprawdzają się monitory dotykowe. Ważne, aby cechowały się dużą odpornością na wilgoć, zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne.
 
Z kolei w restauracjach i innych punktach gastronomicznych, oprócz stacjonarnych komputerów POS, bardzo przydają się urządzenia mPOS. Są mobilne, a więc z ich pomocą można wygodnie obsługiwać klientów bezpośrednio przy stolikach.
 
Jeszcze inne wymagania będą miały zakłady przemysłowe. Do tego przy wyborze konkretnych rozwiązań technologicznych należy zwrócić uwagę na funkcjonalność oprogramowania. Jeśli więc chcesz, aby urządzenia te sprostały Twoim oczekiwaniom i ułatwiały pracę, najlepiej skorzystaj ze wsparcia fachowców.
 
Prowadzisz sklep, firmę związaną z gastronomią lub zakład przemysłowy i masz problem z wyborem takich udogodnień? Skontaktuj się z nami — specjaliści z DATECS-POLSKA pomocą Ci w wyborze komputerów!
 

Jakie są najważniejsze korzyści z wyboru systemów POS?

Zastanawiasz się, dlaczego warto inwestować w nowoczesne komputery POS, urządzenia mPOS czy np. dotykowe monitory? Korzyści z użytkowania tych technologii jest wiele, a do najważniejszych należy zaliczyć:
 
 • dużo łatwiejszą i wydajniejszą pracę,
 • możliwość optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu,
 • podniesienie jakości obsługi klientów i tym samym budowanie pozytywnego wizerunku marki,
 • wygodniejsze zarządzanie kasami fiskalnymi.
Wysokiej klasy systemy tego typu docenią zarówno sklepy detaliczne, restauracje czy inne lokalne związane z gastronomią, jak i zakłady przemysłowe.
 

Planujesz zakup komputerów POS? Postaw na sprzęt od sprawdzonego producenta!

Zalet użytkowania profesjonalnych systemów POS jest wiele, ale jeśli chcesz w pełni wykorzystać ich możliwości, stawiaj na dobrej klasy urządzenia. Najlepiej zamów je bezpośrednio od producenta, korzystając z oferty doświadczonej firmy DATECS-POLSKA. Mamy m.in. przemysłowe monitory dotykowe, komputery do sklepu i restauracji czy terminale mPOS. Produkujemy nowoczesny, niezawodny i funkcjonalny sprzęt, który kupisz u nas w dobrej cenie — zapraszamy do kontaktu!
Średnia ocena:  4.8
Na podstawie:  24 ocen
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Czytaj więcej ...